Jídelna - aktuality

Upozornění pro strávníky školní jídelny

Pokud se přihlásí méně než 50 strávníků, školní jídelna nebude z kapacitních důvodů vařit oběd číslo 2. Automaticky strávník dostane oběd číslo 1. Marie Tinková, vedoucí školního stravování.

Od 1.2. nabídka dvou jídel, nový systém přihlašování stravy

Vážení rodiče, v příloze najdete přesné informace o přihlašování, odhlašování obědů ve školní jídelně a platbě za stravu. Prosíme o spolupráci, aby sestém mohl začít co nejdříve bezproblémově fungovat.

Změna v jídelníčku- Aplikace nutričních doporučení MŠMT ke spotřebnímu koši

Školní jídelna při Základní škole a Mateřské škole T. G. Masaryka Drásov, okres Brno – venkov se od 1. ledna 2016 řídí při sestavování jídelního lístku tzv. „Nutričním doporučením MŠMT“. Mezi jednu z prioritních oblastí ochrany veřejného zdraví patří ovlivňování výživových zvyklostí dětské a dorostové populace v souladu se zásadami správné výživy. Obecně platí, že v současné stravě převládají živočišné produkty, nadmíra cukru a soli v potravě, což má za následek enormní výskyt tzv. civilizačních chorob. Cílem je „odlehčit“ stravu, učinit ji lépe stravitelnou, zvýšit podíl ovoce a zejména zeleniny na talíři a obecně se tak trochu vrátit k tomu, co měli zažito a zcela přirozeně činili naši předci. Zásady zdravé výživy vychází z doporučení Světové zdravotnické organizace a jsou aplikovány na podmínky České republiky. Podrobné informace viz. přiložený soubor.

Ke stažení

Nutriční doporučení - ve formátu docx

Marie Tinková, Mgr. Dana Veselá, Ph.D.

Jídelníček na školní rok 2017/2018

Jídelní lístky jsou od 1. 2. 2017 k dispozici i na www.strava.cz po přihlášení k účtu.

Fotogalerie

Jídelna fotografie interiéru Jídelna fotografie interiéru Jídelna fotografie interiéru