Aktivity ve školní družině v květnu

Měsíc květen nám přináší spoustu nových poznatků, zážitků, zkušeností, ale především času stráveného s kamarády, plno úsměvů a radosti z toho, co dalšího se nám povedlo a jak jsme si tento čas všichni užili.

Ke dni, kdy mají všechny maminky svátek, si děti vlastnoručně vyrobily dárečky, ať už to byla mýdla, voňavé polštářky, zažehlené korálky nebo zápichy do květináčů, dětem zářila očička tak, že už z pouhého pohledu měla určitě radost nejedna matička.

Povídáme si s dětmi o tom, jak veselé a voňavé jsou květnové procházky. Květen vnímáme jako měsíc plný nových barev a vůní. V tomto měsíci se nálada dětí může měnit právě podle toho, jak okolí krásně kvete, bzučí a zpívá a celkově se příroda probouzí k životu.

Přesto však děti můžeme seznámit s měnící se přírodou, a to právě využitím všech našich smyslů. Pozorovat změny v přírodě a barvy jako takové nám pomáhá zrak. Díky sluchu zase rozeznáme zpěv ptáku a můžeme se zaposlouchat do ševelení stromů v lese, kdy vnímáme, že stejný vítr, který načechrává koruny stromů, je týž vítr, který nám svými vánky češe vlasy. Když se zhluboka nadechneme, čichem dovedeme rozpoznat, zda jsme právě v lese, či na poli a v případě nepříznivého počasí, rádi uvítáme prostory haly, kde se všichni společně těšíme z pohybu.