Drásovská cestička

Vážení rodiče,
mateřská škola je sice uzavřena, ale to neznamená, že na vás a vaše děti nemyslíme. Všichni už se těšíme na jaro a pohyb venku a proto jsme připravily „Drásovskou cestičku aneb Putováníčko pro malé i velké“. Na webových stránkách MŠ najdete plánek trasy a jednotlivých stanovišť (některá uvidíte v centru Drásova při cestě na nákup, jiná třeba na okraji  při procházce s pejskem), na kterých na vás čekají zajímavé úkoly, básničky a hádanky… První část je určena pro děti z MŠ a druhá pro jejich starší sourozence nebo kamarády ze ZŠ – náměty pro školáky nám poslaly paní učitelky z I. stupně ZŠ. V pravém horním rohu zároveň najdete v kroužku jedno písmeno jarní tajenky. Písmena stačí seřadit podle čísel stanovišť a dozvíte se tím i téma našich novin, které rozešleme rodičům dětí z MŠ pomocí Edookit v pondělí 22.3.2021. Není nutno projít všechna stanoviště za jeden denani v pořadí podle čísel v plánku, vše bude vyvěšeno nejméně tři týdny. Pokud by se náhodou některý text stanoviště ztratil, dejte nám prosím vědět na tel. číslo 778 527 278 a my ho co nejdříve obnovíme. ?
Udělejte si na procházku Drásovem dostatek času a to nejen na plnění úkolů na stanovištích, ale i na další zajímavosti, které cestou můžete objevit, potkat. Na webu najdete také diplom, kterým můžete své děti odměnit za splněné úkoly.
Zároveň bychom vás rády vyzvaly ke zdokumentování nebo ztvárnění vašich zážitků jakoukoli formou – fotografie, kresba, herbář, koláž, pohádka, básnička, model, anketa, reportáž,… (fantazii a vynalézavosti se meze nekladou). Ze všech vašich prací bychom pak rády uspořádaly v MŠ výstavu. Na všechny tvořivé děti bude čekat po obnovení provozu v MŠ malá odměna.
Vzhledem k vážné situaci a krizovému nařízení vlády ČR všechny rodiče žádáme o dodržení všech aktuálních protiepidemických opatření tak, aby byla zaručena bezpečnost dětí i dospělých – rozestupy, respirátor, desinfekce rukou a především ZDRAVÝ ROZUM. Dbejte prosím na to, aby se nikde zbytečně neshromažďovali ani „velcí ani malí cestovatelé“  a putování probíhalo jen v rámci rodiny.

Hodně radosti a úsměvů na cestě Drásovem 

přejí všechny paní učitelky 

Sdílet