Okresní kolo Logické olympiády - Mateřská škola

Okresní kolo Logické olympiády pro nejlepší řešitele z mateřských škol v okresu Brno-venkov se konalo v pondělí 11.11.2019 odpoledne v prostorách Základní a mateřské školy T. G. Masaryka v Drásově . Z dvaceti pěti oslovených dětí  jich do Drásova se svými rodiči  přijelo/přišlo nakonec deset (tři holčičky a sedm kluků ve věku od čtyř do šesti let). V seznamu dětí dodaných Mensou ČR, které se nejlépe popasovali se základním kolem, byli i dva reprezentanti drásovské školky. Na všechny účastníky  čekaly pěkné ceny v podobě knížek a deskových her, které zajistili sponzoři tohoto okresního kola, společnosti Kampos, s.r.o., AGRIA Drásov spol. s r.o. a Jihomoravský kraj. Pět nejlepších dětí mělo navíc obdržet poukázky na bezplatné testování v Menze ČR. Děti řešily ve dvou kolech obrázkové logické úkoly a jednodušší i složitější rébusy. Ač pro mnohé z nich se jednou o první takovouto soutěž, poradily si se všemi nástrahami i s neznámým prostředím, navíc bez podpory rodičů, více než dobře. O první místo se se ziskem 15 bodů podělili hned tři řešitelé. Na 4. místě se umístil domácí Filípek Kudláček se ztrátou jediného bodu na vítěze, kterému tímto velmi gratulujeme.
 Knížkou byli odměněni i nejmladší účastníci, teprve čerstvě čtyřletí Matoušek Lidman a Markétka Nováková.  

Klára Benišová

Sdílet