16. reprezentační ples školy

Již tradiční ples se tentokrát z organizačních důvodů uskutečnil až v únoru, ale našim dospívajícím deváťákům, kteří ples otevírali, to rozhodně nevadilo. Po odtančení polonézy, pro kterou si jako hudební motiv vybrali písničku od skupiny Aerosmith a jejíž nácvik připravovala Mgr. Martina Špačková, byli všichni deváťáci „ošerpováni“ a při děkovné řeči přednesené Kačkou Votavovou ukáplo třídní učitelce Jitce Smékalové i pár slziček. A pak mohla začít zábava naplno. Jako každý rok předvedli svá vystoupení současní i bývalí žáci naší školy, kteří reprezentují Taneční klub Sokol Drásov. Postarali se o dvě vystoupení pod taktovkou paní Marie Bělušové. Moc děkujeme

Ve 23:00 nastoupilo na taneční parket seskupení HR Ladies z Hradčan, aby předvedlo vtipné taneční vystoupení s písněmi z akčních filmů. A půlnoc patřila překvapení v podobě muzikálového zpěváka a herce Tomáše Löbla. Tento dokázal ze svého odpoledního představení v Praze přejet opravdu tip ťop, když ve 23:58, parkoval před Sokolovnou. Při jeho vystoupení, kdy zahrál a zazpíval písničky z muzikálu Děti ráje, byl taneční parket v obležení a všichni jsme zpívali s ním. Celým večerem nás pak provázela Malá kapela pana Miroslava Falty, která se postarala o hudební produkci. A na závěr mi dovolte vyslovit poděkování: Děkuji paní učitelce Lucii Mácové, která se postarala o to, aby při přípravě deváťáci dělali, co měli za úkol. Paním učitelkám Homolkové, Holubové, Baxantové, paním vychovatelkám Ondříškové, Malé a paní Dagmar Kloudové za pomoc, jak při chystání tomboly, tak při výpomoci přímo na plese. Ráda bych poděkovala rodičům žáků osmé třídy, kteří se proměnili na šatnáře, uvaděčky, dokonce barmany a barmanky. Myslím, že někteří z nich ani netušili, co vše zvládnou ?. Moc děkuji a doufám, že v této tradici pomoci rodičů žáků 8. ročníku budeme zdárně pokračovat i v roce příštím.

Vyzvedávám velice pomoc paní Anety Dvořáčkové, která spolu s dívkami z deváté třídy nachystala, vymyslela a uskutečnila výzdobu Sokolovny a trávila ve škole, na nákupech i na telefonu dlouhé hodiny. I letos se sešlo krásných 200 cen do „malé“ a 20 cen do „velké“ tomboly, z nichž dvě ceny byly, jako nevyzvednuté, vydraženy. Dražba nám získala krásných 3 500,- do kasičky. Děkujeme všem sponzorům, kteří na organizaci plesu přispěli, ať finančně, či věcným darem. Poděkování si samozřejmě zaslouží paní Maruška Tinková se svým týmem pomocnic, které nejen připravily výborné řízky s bramborovým salátem, ale celý plesový večer strávily v potu smažení, vaření a prodeje svých výtvorů.

Děkuji Panu Bartoňovi, který se jako ostraha společně se svými dvěma kolegy postaral o klidný průběh celého plesu.

Velmi děkuji Tomáši Löblovi, který opravdu přijel z Prahy do Drásova jen na tu půlhodinovu otočku, neboť ráno opět nastupoval v TV Prima do práce.

Poděkování patří panu Rudolfu Jedličkovi, který z kamarádství podlehl mým prosbám a nafotil krásné fotky.

Rodinám paní Ondříškové, Homolkové, Polákové a mému manželovi, kteří jezdili, naváželi, přiváželi a po plese zase odváželi vše, co bylo potřeba.

Jestli jste někdo zaznamenal, že nikde není zmíněna paní ředitelka Dana Veselá, tak je to proto, že se jí stal vážný úraz a ples prožívala doma. Paní ředitelko, přejeme brzké uzdravení.

Za Občanské sdružení rodičů a přátel ZŠ Drásov, z.s. Olga Frydrýšková

Sdílet