O škole

Budova školy byla slavnostně otevřena 10. června 1928. Ne, že by do těch dob školství v Drásově neexistovalo. Pouze budovy, v nichž se vyučovalo, byly na různých místech – mimo jiné i v domě č.p.2 (dnešní hostinec).

Od roku 1928 prošla budova školy řadou generálních oprav.

V roce 1994 byla dokončena přístavba školy, díky které vznikly 2 nové učebny a skladovací prostory. Po dokončení půdní vestavby byly roku 2001 otevřeny 3 odborné učebny – učebna pro výuku cizích jazyků, počítačová učebna a učebna výtvarné výchovy.

Další rozsáhlé stavební úpravy byly ukončeny v roce 2004, a tak mohla být zprovozněna nová školní jídelna včetně vývařovny splňující přísné hygienické požadavky.

Nejvýznamnější stavbou byla bezesporu výstavba tělocvičny, která po celou dobu při škole chyběla. Hodiny tělesné výchovy se v minulosti vyučovaly na chodbách školy, později se přecházelo do sokolovny v Drásově. V roce 2005 byla slavnostně otevřena nová školní tělocvična, která je využívána jak žáky školy, tak i širokou veřejností.

V posledních letech, kdy se díky velkému stavebnímu rozvoji obce Drásov významně zvýšil počet žáků, využívá škola kromě hlavní historické budovy i odloučené pracoviště na náměstí. Toto pracoviště projde v krátké době rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž výsledkem bude šest nových, převážně odborných učeben a výdejna stravy s jídelnou.

Naše základní škola patří mezi úplné školy se všemi devíti ročníky. Od roku 2001 se stala právním subjektem.

Co v naší škole nabízíme?

• příjemné prostředí a individuální přístup ke každému
  • vyhledávání silných stránek dítěte a jeho rozvoj
  • výuku matematiky obohacenou o prvky podle prof. Hejného
  • možnost účastnit se lyžařského výcvikového kurzu již na I. stupni ZŠ