Deskoherní turnaj pro II. stupeň - oblastní kolo
I pro děti z 2. stupně byl letos připraven (již 5. ročník) Turnaje v logických a deskových hrách. Drásovská škola vyslala v této kategorii do soutěže svůj tým však teprve poprvé. Jelikož nebylo vůbec jednoduché sestavit tým z žáků 6.-9. třídy, do Nebovid u Brna odjel nakonec ve středu 25.3. 2026 pravděpodobně nejmladší tým v historii soutěže, složený ze dvou páťáků, šesťačky a sedmačky.
Každý člen týmu musel sehrát partii ve čtyřech hrách: Kaskádie, Projekt L, Stezky tukanů a Splendor. Zejména u mladší poloviny týmu byla znát u prvních her velká nervozita z až o čtyři roky starších soupeřů, kdy se jim tolik nedařilo a ani štěstí nepřálo úplně dokonale. Starší děvčata však od začátku celý tým táhla k dobrému umístění, kdy svoje partie dokázala každá z nich 3x vyhrát. Páťáci se po přestávce naštěstí také zbavili respektu a začalo se dařit i jim.
Drásovský tým za sebou nakonec nechal osm skupin soupeřů a v oblastním kole tak obsadil nečekané, ale fantastické 2. místo (jako nejlepší tým z Tišnovska) a mohl si domů odvézt několik pěkných cen.